Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja do Tajne.org

Forum - Świat Tajemnic

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Wielka Księga Salomona
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7
Lones
13 września 2004

Ostatnio w ręce wpadła mi księga a raczej tłumaczenie księgi pochodzącej z początku XVII wieku. Jej autorem jest Philip von Hulsemann. Jak pisze autor jest to tłumaczenie księgi Króla Salomona. I jest w niej między innymi sposób przywołania lucyfera i zmuszenia go do służenia. Czy uważacie że jest zwykłe fałszerstwo czy prawdziwe tłumaczenie ??

Tajne.org

Lones
13 września 2004

Oto fragment może ktoś jest w stanie przetłumaczyć:
"...Ubi quem voleurius Spiritum, cujus nomen et officium supra cognosces: impromis autem ab omni pollutione minimum tres vel equator dies mundus esto in prima citacione sic et spiritus postea absequentiores erunt: ...." Jeśli któs będzie potrzebował mogę przytoczyć całość tesktu.

Brat
16 września 2004

Skąd wzięła się u Ciebie ta książka?

3
17 września 2004

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak lucyfer.
Długo by o tym pisać ale ta nazwa powstała dopiero niecałe 2000 lat temu wiec sami widzicie że to blef.

Po drugie szeroko pojęte zło nigdy nie służyło i będzie służyć człowiekowi. To tak jakbyś powiedział że człowieka stworzono dla ubrań.

Cześć

Brat
17 września 2004

Skąd wiesz że imię Lucyfer powstało 2 tys lat temu? Skoro wiesz kiedy powstało powinieneś wiedzieć co ocnacza - co oznacza? I co z tego wynika, pamiętając że Biblia ma charakter przenośny.

Po drugie się zgadzam w 100% i twierdzę ze to mądre słowa. Zło nigdy nie służyło i nigdy służyć nie zacznie człowiekowi.

Pax vobiscum :)

Simonus
18 września 2004

Lucyfer-niosący światło. Myśle, że teraz jego nazwa powinna występować jako Lucyper, czyli bez światła.

Anioł, kótry niegdyś był czystym światłem, został go pozbawiony wiec z lucyfera został Lucyper, chyba tak jakoś. Mam nadzieje, że nie pokręciłem ;D.

narka

Lones
28 września 2004

No więc chyba muszę tutaj coś wyjaśnić :D Po pierwsze Lucyfer nie jest zły. Jak to piszą w tej książce. "Najprzedniejszt majestat z niełaski Boga - jedyny cesarz Lucifer jest - ogólnie rzecz biorąc - niesamowicie grzeczny i dobry oraz majestatyczny z twarzy jego emanuje mądrość i wiedza. Z Niebem poróżnił się tylko dlatego, że nie mógł znieść niczyjej władzy nad sobą, a za najważniejszą rzecz uznał wolną wolę". Hmmm fragemnty księgi które tu zostały przytoczone pochodzą z tłumaczenia Księgi Salomona wykonanej przez von Hulsemanna w XVII wieku. Nieliczne fragmenty związane własnie z przywołaniami pochodzą z tłumaczenia tekstów z Qmran. Jeśli ktoś się orientuje to zostały one odnalezione całkiem niedawno. Do Brata książka ta znalazła się u mnie... przez przypadek. W związku z tym że lubię kulture celtycką i związane z nią runy pewnego razu udałem się na taki festwial. Wiadomo że każdemu takiemu festiwalowi towarzyszy targ. Szukałem czegoś o runach i trafiłem na bardzo starą książkę która mnie zaciekawiła. Nazywała się Wielką Księgą 20 papirusowych zwojów. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest. Jednak w internecie odnalazłem informacje że są to bardzo niewielkie fragmenty księgi Króla Salomona. Aha i nie powiedziałem także że to zło będzie nam służyć tak ot poprostu. Po pierwsze nie będzie tego robiło zawsze kiedy nam się to żywnie podoba i po drugie nie robi tego bezinteresownie. Ale długo by o tym tłumaczyć. Trzeba przeczytać żeby to zrozumieć. Ja sam dużo nie rozumiem bo wiele jest fragmentów jest po łacinie. Przytoczę tylko formułkę przywołania. Nie ma się co martwić bo sama formułka bez żadnych zabiegów nie jest prawdziwa.
LUCIFER, OUIA, KAMERON, ALISCOT, MANDESUMINI, POEMI, ORIEL, MAGREUSE, PARINSCON, ESTIO, DUMOGON, DIVORCON, CASMIEL, HUGRAS, FABIL VONTON, ULISODIERNO, PFAN!

I jeszcze jeden mały fragmencik którego nie rozumiem:
"Domine Jesu Christe, qui dixisti ego sum via, veritas et vita, ecce enim veritatem dilexisti, incerta et occulta. Sapientiae tuae manifestiani mihi, ad hue quae reveles in hac nocte sicut ita revelatum fuit parvulis solis, ........."

Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 7
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.