Jestem niezalogowany   zaloguj mnie   /   rekrutacja do Tajne.org

Forum - Świat Tajemnic

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Starożytni Bogowie a ufoki
Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 115
Winter
17 stycznia 2003

Co sądzicie o tym że bgowie w mitach wielu kultur to ślady pobytu obcych ?
A "istoy nadludzkie" w Bibli ( póżniej Anioły ) z którymi gadali bohaterowie (abraham ,Jakub , Mojżesz ) to ufoki? Walcie swe poglądy i opinie nawet najbardziej śmiałe , to za..sty temat - morze........

Brat:)
5 sierpnia 2003

hmm... no racja Moskicie... zgadzam sie :) Pozdrawiam:)

Winter
6 sierpnia 2003

"...że dwa węrze symbolizują DNA..."

z wypowiedzi brata.

Faktycznie dwa węże w sumerze to było oznaczenie DNA. Były połączone poprzecznymi , poziomymi złączami. Tak właśnie zbudowane jest DNA. Do dzisiaj dwa wężę sumeryjskie połączone ze sobą są symbolem medycyny. NAwet możesz zobaczyć na karetce : )

6 sierpnia 2003

Owszem, dwa węże symbolizują medycynę, choć nie jest to wzięte od sumerów... A że symbolizowały DNA, tego wiedzieć nie morzesz i zresztą nikt nie może. To że są podobne nie znaczy że akurat to znaczą. Wąż od dawna był symbolem tajemniczości, nieznanego, medycyny, człowieka i jego natury, zła, zwycięstwa dobra itd itd itd.
hmm... podając przykład - Ty porównujesz dwa węże do DNA a ja porównam jedną z Chińskich waz < wzorów na tych wazach > do UFO... nie można tego sprawdzić... tak jak nie można sprawdzić innych rzeczy... Ale nawet zakładając że to faktycznie jest DNA, to skąd wiedzieliby o tym? po co była im ta wiedza potrzebna? jak ją wykorzystali? jeśli jej nie wykorzystali to dlaczego? Co im przeszkodziło? W jakim celu była im ta wiedza przekazana? Jeśli sami odkryli to czemu nie ma na to żadnych przekazów? Czemu w takim układzie mając neutronowy mikroskop nie przetrwali do naszych czasów? jeśli zaś to była cywilizacja pozaziemska to czemu się z nami dzisiaj nie konatktują? I nie dają nam takich mikroskopów???

Tych kilka pytań ciekawi mnie bardzo. Są to wg mni największe "dziury" w rozumowaniu Twoim. Odpowiedz na nie, a może mnie przekonasz...

Pozdrawiam:)

Winter
6 sierpnia 2003

"Ale nawet zakładając że to faktycznie jest DNA, to skąd wiedzieliby o tym?"

Wiedze tą przekazali im bogowie

"po co była im ta wiedza potrzebna?"

Tego nie wiem , może była , może nie.

"Jeśli sami odkryli to czemu nie ma na to żadnych przekazów? "

Przekazy są ,to są właśnie rysunki DNA i komórek człowieka. Wystarczy otworzyć oczy a zobaczysz ,żę kiedyś istniały cywilizacje jeszcze bardziej rozwinięt od europejskiej. CZe

AI
7 sierpnia 2003

Słyszeliście może o mapie antarktydy bez lodowców tylko z lądami jakie faktycznie pod nią się znajdują, (nie wiem czy wcześniej o niej nie dyskutowaliście lub czy nie jest to opisane na tej stronie) znalazł ją chyba jakis podróżnik w charemie jakiegoś sułtana. Antarktyda nie miała lodowców przed ostatnim zlodowaceniem (12000 lat temu). Układ lądów pod antarktydą poznaliśmy dopiero w XX w. za pomocą badań radarowych.
Tak przy okazji tej mapy przypomniałem sobie o biblotece w Aleksandri, znajdowały sie tam potężne zbiory nawet ponad 700tyś, bardzo stare już dla ówczesnych, wiedza w niej zawarta zapewne zawierała odpowiedzi na wszystkie odpowiedzi które tutaj teraz dyskutujemy, niestety zniszczył ją między innymi patryiarcha Teofil jako dzieła pogańskie w 341

Winter
7 sierpnia 2003

Ależ ile kościół dobrego zrobił dla nauki !

Sew
7 sierpnia 2003

Co do bibliotek to są kamienne biblioteki zawierające setki woluminów z chistorią ziemi, które przetrwały do naszych czasów, odkrywców ktorzy je znaleźli uznaje się za szaleńców, archeologia nawet się nie pofatygowała by zweryfikować jej autentyczność, żeden archeolog się nie zainteresował, a kamienne księgi kto wie może są teraz niszczone, bo ukrywane są na pewno, ja nie mam tylu pytań co Brat, mam tylko jedno Dlaczego...

Leto
7 sierpnia 2003

AI: Mówisz o tzw. mapie Piri Reisa, która rzeczywiście ukazuje linię brzegową Antarktydy bez pokrywy lodowcowej. Istotnie, jest to zagadkowe. A jeszcze bardziej fakt, że sam Piri reis w swych notatkach zapewnia, że nie on wykreślił tę mapę, a jedynie skopiował ją z jakiegoś o wiele starszego dzieła. Co zrozumiałe jwest, bo on sam żył już w naszej epoce, gdy lód grubą warstwą pokrywał już Ląd Południowy...

Winter
7 sierpnia 2003

A możę mu chodziło o jakąś inną mapę. Pri reisa chyba wogóle nie ma Antarktydy oprócz lini brzegowej, rzecz jasna.

Tajne.org

AI
8 sierpnia 2003

Nie właśnie chodziło mi o mape Pri Reisa, choć nie do konca, jest ona powiązana z historią manuskryptu z Puri o którym czytałem na http://ufo.nano.pl/manu.htm (pewnie gdzie indziej też jest opisany), podane są tam rózne mapy, które były w użyciu w 16w, a mapy te przedstawiały świat z przed 30tys.lat, a dokładną mapę antarktydy posiadał kartograf Oronteusa Fineusa tak tam pisze. Nie wiem jak mam podchodzić do takich rewelacji.

Leto
8 sierpnia 2003

Najprościej byłoby zaakceptować teorie pozornie nie do przyjęcia:

1) mapy stworzyli Bogowie i zostawili je nam do użytku.
2) nasi przodkowie potrafili wznieść się pod niebo by dokonać fotografii lotniczych w czasach, gdy Antarktyda była bez lodu. Sam napisałeś, że miałoby to miejsce 30.000 lat temu, podczas gdy istnienie człowieka datuje się na 120.000 lat... Zaś cywilizacji jako takiej - zaledwie na 6.000. Zagadka...

Winter
8 sierpnia 2003

Zgadzam się. Jednak to ,co mogłoby się wydać nieracjonalne nieracjonalnej osobie , wydaje się i jest racjonalne racjonalnej osobie : ).

Przecież mapa Pri Reisa ma za centrum góre Synaj. Miejsce , z kąd startowali bogowie do swych sanktuariów wśród gwiazd...

AI
8 sierpnia 2003

Znaczy chodzi mi o prostą sprawę, zakładam że mapa Oronteusa Fineusa faktycznie istnieje i faktycznie przedstawia mapę antarktydy bez lodu z faktycznym zarysem lądów jakie znajdują się pod lodem czyli przedstawia ląd z przed 30000lat. Więc jeżeli fizycznie istnieje i badania wieku tej mapy potwierdzą że pochodzi ona z 16w (kiedy była z innej starszej mapy przepisana) to przecież mamy niepodważalny dowód pewnego faktu historycznego czegoś co jest nieprawdopodobne, i nie jest to rysunek czy rzeźba która dla jednych wygląda jak kosmonauta a dla drugich faceta z garnkiem na głowie, sądze że takiego faktu nie da się podważyć, więc dlaczego z tym się nic niedziej, a ja zamiast w publikacjach naukowch lub wiadomościach muszę czytać o tym na stronach młodych poszukujących prawdy ludzi.

Winter
8 sierpnia 2003

De facto to młodzi i poszukujący prawdy zawsze dochodzą do rewolucyjnych odkryć.

Leto
8 sierpnia 2003

AI: No cóż, sam chyba już wiesz, dlaczego z tym się nic nie dzieje, a wokół całunu turyńskiego było tyle szumu... I jest nawet teraz, gdzy DOWIEDZIONO, że to falsyfikat... :)

10 sierpnia 2003

hmm... i zastanawiam się po co się odzywa tutaj na tym wątku? Ja Wam zaprzeczę a Wy mnie wyśmiejecie... Całun Turyński - nic mu nie udowodniono...

Pozdrawiam:)

Winter
11 sierpnia 2003

Chyba tak...

11 sierpnia 2003

Winter... Ty sie ze mną zgodziłeś??? ;) ;) ;) ;D ;D ;D

Jacek
11 sierpnia 2003

A czy słyszeliście o Przesłaniu Raeliańskim?
W 73 roku niejaki Rael miał kontakt z przedstawicielem cywilizacji pozaziemskiej, i ten kosmita powierzył mu przesłanie wyjaśniające, że to właśnie kosmici stworzyli życie na Ziemi, że to oni byli brani za boga w Biblii. Zresztą w Biblii figuruje starohebrajskie słowo ELOHIM, które jest w liczbie mnogiej i oznacza "przybysze z nieba" - dopiero później zostało niesłusznie przetłumaczone na "Bóg". Wszyscy dawni prorocy byli ich wysłannikami. Jezus był synem jednego z nich i ziemianki Marii. Teraz gdy sami odlatujemy w kosmos i badamy tajniki inżynierii genetycznej, postanowili nam powierzyć Przesłanie wyjaśniające to wszystko.
Na świecie, jak i w Polsce działa Ruch Raeliański, który głosi i naucza, że człowieka stworzyli kosmici na swoje podobieństwo (jak jest napisane w Biblii)dzięki syntezie DNA. Jest około 60 000 raelian i Ruch cały czas rośnie.
Polecam przeczytanie książek Raela z tym Przesłaniem. Tytuły: "Przekaz dany mi przez Przybyszów z Kosmosu", "Powitajmy Naszych Ojców z Kosmosu", "Tak dla klonowania człowieka - życie wieczne dzięki nauce", "Medytacja Zmysłowa", "Geniokracja".
Jak ktoś chce wiedzieć więcej, mogę przesłać więcej materiałów. Moj mail: rra@go2.pl

Polecam także stronę: (po polsku): http://www.rael.org/int/polish/index.html

Winter
11 sierpnia 2003

Już byłem na stronie i wysłałem ci maila. Jestem ciekaw ,czy to co mówi rael to prawda. wszystkie jego założenia zgadzają się z naszymi ,prawda , Leto ?

Ilość wypowiedzi w tej dyskusji: 115
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.